50 évvel ezelőtt, 1971. augusztus 20-án indult első útjára a Tiszakécskei Úttörővasút. A keskenyvágányú szerelvény kisebb-nagyobb megszakításokkal 2009-ig üzemelt. Több mint egy évtizedes szünet után, 2021. október 1-én indult újra a tiszakécskei kisvasút, hogy a látogatók a Tisza legnagyobb kanyarulatát immár vasúton is bejárhassák.

Tiszakécskén 1971. augusztus 20-án adták át a Tisza-parton 1,2 km hosszú, keskenynyomtávú pályán közlekedő Tiszakécskei Gyermekvasutat. A mozdonyok Túrkevéről, a kocsik Békéscsabáról származtak. A vendégek és a helyi lakosok körében is népszerű Úttörővasút közel 20 évig zavartalanul üzemelt május elejétől augusztus végéig. Ahogy az idők változtak, úgy lett az Úttörővasútból is Gyermekvasút. A 90-es években egyre gyakoribbá váltak az üzemszünetek, 1996-ban már egyetlen mozdony sem volt üzemképes. Azonban a helyi lakosok összefogtak, rendbe hozták a vasúti pályát és az egyik mozdonyt is, így a kisvonat újra pályára állhatott. A helyiek áldozatos munkájának köszönhetően egészen 2009-ig üzemelt a kisvasút, akkor viszont végleg leállt. Az újrainduló kisvasút pályájához a korábbi Gyermekvasút pályájából megmaradt 600 méteres szakaszt újították fel, de az egyre bővülő látnivalók miatt még további 1000 métert építettek hozzá, így a Tisza legnagyobb teljes kanyarulatát bejárja. A szintén újonnan épült mozdonyszínben van a jegypénztár és a tiszakécskei kisvasút történetét bemutató interaktív kiállítás is. A kisvasút a Tisza-parti megállótól a Találkozások Házig közlekedik; útközben megáll a Játszótér megállónál, a 14 méter magas kilátónál és a Sportcentrumnál. További újdonság, hogy már nemcsak a nyári szezonban, hanem egész évben üzemel a kisvasút.

Tiszakécskét méltán nevezik a napfény és a vizek városának. Az évi napsütéses órák száma meghaladja a 2 000 órát, a városban két termálfürdő és a Tisza-parton élővizes szabadstrandok várják a vendégeket. A fürdőzési lehetőségek mellett a várost 22,5 km hosszan határoló Tisza nyújt felejthetetlen élményeket a vízisportok kedvelőinek és a horgászoknak. A természet rajongóit pedig a Közép-Tisza Tájvédelmi Körzet növény- és állatvilága varázsolja el. Tiszakécske turisztikai kínálata az elmúlt években töretlenül fejlődik, ennek köszönhetően egyre népszerűbb a hazai és a külföldi turisták körében. Míg 2013-ban mindössze alig 2000 vendégéjszakát töltöttek el a turisták a városban, 2019-re ez a szám már megközelítette a 75 ezret.

A beruházás jelentős részben pályázati forrásból és az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásából valósult meg.

Szegedi Andrea